Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Apsauga nuo žaibo daugiabučiams namams

Vykstant esminiams pokyčiams mūsų klimatinėje zonoje, paaštrėjo ir taip opi apsaugos nuo tiesioginio žaibo išlydžio pataikymo į gyvenamuosius, ūkio paskirties ir kitus pastatus problema. Per 2010 metus žaibas sukėlė net 146,55 procentais daugiau gaisrų nei 2009 metais (Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie LR VRM statistika).
     Dažnas gyventojas, gyvenantis daugiabutyje name mano, kad apsaugos nuo žaibo klausimas opus tik privataus namo gyventojui. Statistika byloja, kad nė velnio! Žaibo pataikymo tikimybė į daugiabutį pastatą nėra nė kiek mažesnė. Ir niekas kitas jumis nepasirūpins, jei nepasistatysite ant savo bendro turto- žaibolaidžio. Dar sovietiniais laikais statyti žaibolaidžiai tampa nebe veiksmingi, nes panaudotos prastos tarybinės medžiagos baigia susidėvėti. Dažnai laidininkais, kurie skirti priimti žaibo išlydį ir nuvesti jį į žemę, pasinaudoja antenų statytojai ir kiti „specialistai“, reikia- nereikia lipantys ant stogo ir kažką meistraujantys. Vykdant stogo atnaujinimo darbus, dažniausiai nesivarginama esamą apsaugą nuo žaibo išsaugoti, tuo labiau ją atstatyti. Laidininkai paprasčiausiai nukarpomi. Pavojingiausia, kad toks sutvarkytas stogas (dažnai, renovuojant, pastatas apšiltinamas ir apskardinamas) gali žaibą išprovokuoti, bet susitvarkyti su jo padariniais negali. Negana to, kad pastatas būna apgadintas, bet nukenčia žmonės ir apsvyla naminiai gyvūnai. Kai kuriuos tenka migdyti.  
     Įmonės, užsiimančios daugiabučių namų renovavimu jau nebelaukia pridavimo valstybinei komisijai dienos, bet iš anksto, dar negavę pylos nuo priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos specialisto, pasirūpina renovuojamo pastato apsaugos nuo žaibo atstatymu ar naujai ją įrengia su atestuotų apsaugos nuo žaibo rangovų pagalba. UAB Ežiukai įrengę apsaugą nuo žaibo šimtuose daugiabučių namų visoje Lietuvoje, gali pasiūlyti Jums profesionalią pagalbą už prieinamiausią kainą. Mus rekomenduoja Lietuvos apsaugos nuo žaibo asociacija kaip lyderį apsaugos nuo žaibo srityje.

Ežiukų komanda

Dėl konsultacijos ar darbų užsakymo susisiekite su Ramūnu: 8 686 96989, ramunas@eziukai.lt

 

Apsauga nuo žaibo daugiabučiams namams